Huey Lewis
Denne kunstner/gruppe er blevet spillet 0 gange på P6 i eget navn, men har haft en rolle på andres numre, der er blevet spillet i alt 19 gange på P6.
Spillede sange
Intet at vise.
Anden rolle på
- Titel Først spillet Sidst spillet R #
- 1. Huey Lewis and the News – The Power of Love man 21. august 2017man 21. aug 2017 10
- Komponist, medvirkende (sang, mundharmonika): Huey Lewis
- 2. Huey Lewis and the News – Hip to Be Square tirs 14. juni 2022tirs 14. jun 2022 4
- Komponist, medvirkende (sang, mundharmonika): Huey Lewis
- 3. Huey Lewis and the News – Doing It All for My Baby tors 2. juni 2022tors 2. jun 2022 1
- Medvirkende (sang, mundharmonika): Huey Lewis
- 3. Huey Lewis and the News – I Want a New Drug lør 18. juli 2020lør 18. jul 2020 1
- Komponist, producer, medvirkende (sang, diverse instrumenter): Huey Lewis
- 3. Huey Lewis and the News – If This Is It ons 26. juni 2024ons 26. jun 2024 1
- Komponist, medvirkende (sang): Huey Lewis
- 3. Huey Lewis and the News – Stuck With You søn 24. maj 2026søn 24. maj 202639 dage siden 1
- Komponist, medvirkende (sang): Huey Lewis
- 3. Usa For Africa – We Are the World søn 4. august 2019søn 4. aug 2019 1
- Medvirkende (sang): Huey Lewis
Kunstnernavne
- Huey Lewis
- Hugh Anthony Cregg III
Afspilninger gennem årene
Afspilninger på tværs af kanaler
Som hovedkunstner
Som featuring
I anden rolle
Mere info