Signe Egholm Olsen
Denne person har medvirket 1 gang på P6 Beat siden vi startede med at indeksere. Første registrerede optræden var tors 26. oktober 2017.
Optrædener per kanal
- Kanal #
- P4 København 1
- P6 Beat 1
Note: Der er ekstra usikkerhed i rolledata, da det er baseret på automatisk tekstanalyse af beskrivelser og titler, som kan være fejlagtig og ukomplet.
(Er denne person dig, og ønsker du ikke at optræde? Skriv til mig og jeg fjerner denne side.)
Alle optrædener
Dato | Rolle | Program |
---|---|---|
tors 26. oktober 2017 10:03 | Gæst (Skuespillerinde) |
Formiddag med Simpson |
Mikael Simpson offentliggør de første ti navne til næste års Roskilde Festival. Derefter er skuespillerinde Signe Egholm Olsen gæst i studiet. Hun fortæller om dengang, hun blev castet af Sean Penn til filmen ‘Into the Wild’. Hun fortæller også om DR Drama-podcasten ‘Tryk Play For Mord’, som hun er aktuel med i øjeblikket. I podcasten spiller hun hovedrollen som journalistpraktikanten Esther Sognklø, der laver en reportage om mordet på pigen Simone Ventrigada i Aarhus. |